Kolczyki magiczne leśne grzyby

Kolczyki z modeliny, ręcznie wykonane z masy polimerowej marki FIMO oraz Cernit. Unikatowa biżuteria handmade dla każdego fana magicznych dodatków.

Rodzaj bigli
45.00
para
Opinie
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 14
Odbiór osobisty 0
Paczkomaty InPost 14
Paczkomaty InPost (pobranie) 16
Kurier InPost 16
Kurier (Pobranie) 18
Dostępność Na wyczerpaniu

Klasyczne księżyce polecają się na wiszące leśne kolczyki od Rudej :)

Co to znaczy że biżuteria jest ręcznie robiona przez Rudą?

Oznacza to, że każdą sztukę tworzony z pasją i dlatego jest niepowtarzalna ponieważ nie jest produkowana masowo. Biżuterię handmade Ruda tworzy z półfabrykatów, które ręcznie ze sobą łączy oraz z elementów z modeliny uprzednio przez nią uformowanych i utwardzonych termicznie. Wybierając rękodzieło masz zatem pewność, że dany egzemplarz Ruda ulepi specjalnie dla Ciebie i nikt nie będzie miał identycznego.

Ruda! Może podasz jakąś specyfikacje i suche fakty? Proszę bardzo!

Kolczyki wykonane z masy termoutwardzalnej zawieszone na biglach ze stali chirurgicznej. Modelina zabezpieczona jest lakierem satynowym.

Wymiary pojedynczego elementu: ok. 3 x 2 cm

Całkowita długość kolczyków: ok. 5 cm

Materiały:

- modelina FIMO i glina polimerowa Cernit

- półfabrykaty stal chirurgiczna

- lakier satynowy

Chcesz wiedzieć co to w zasadzie jest ta cała modelina Fimo? Ruda Cię oświeci :)

Jest to jedna z najpopularniejszych modelin stosowanych do tworzenia wszelkiego rodzaju rękodzieła artystycznego. Jest to też profesjonalna masa termoutwardzalna o wysokiej jakości, uważana za jedną z najlepszych. Podobną jakością odznacza się też glina polimerowa Cernit.

Glina polimerowa a modelina

Określenia takie jak masa termoutwardzalna, glina polimerowa czy modelina są stosowane zamiennie ponieważ dotyczą tego samego tworzywa a mianowicie pochodnej polichlorku winylu czyli PVC.

Czy modelina jest toksyczna?

Masa termoutwardzalna to materiał, który zarówno w stanie nieutwardzonym jak i wypieczonym jest materiałem nietoksycznym. Modelinę produkuje się zarówno dla dzieci jak i dla profesjonalnych artystów co sprawia, że producenci przywiązują szczególną uwagę na to by produkt był bezpieczny.

Kolczyki wiszące na biglu – co to znaczy? Ruda wyjaśnia!

Bigiel to klasyczne zapięcie z odpowiednio wyprofilowanego drucika, który przekłada się przez dziurkę w uchu. Posiada dłuższy tył zapięcia dzięki czemu nie zsuwa się z ucha.

Nie wiesz jak dobrać kolczyki? Ruda służy pomocą!

Najczęściej stosowaną metodą doboru kolczyków jest kształt twarzy. I tak:

Owal – kolczyki wiszące, nausznice, przeskalowana biżuteria maxi. Jeżeli chcemy skrócić twarz to osoby z owalnym kształtem twarzy powinny unikać długich kolczyków a postawić na koła.

Okrąg – długie pionowe kolczyki, geometryczne, kanciaste kształty biżuterii, trójkąty, kwadraty a także nieregularne wzory np. skrzydła. Należy unikać owalnych form i okręgów.

Trójkąt – kolczyki sztyfty, modele rozszerzające się ku dołowi i o opływowych kształtach. Unikać długich wiszących kolczyków.

Kwadrat – koła, owalne opływowe kształty. Unikać trójkątów, prostokątów, biżuterii o ostrych krawędziach

Nie musisz oczywiście stosować się do powyższych wskazówek. Jeżeli kolczyki przypadły Ci do gustu to spraw sobie prezent, który cieszy oko!

No dobrze a czy Ruda wie jak się nazywają kolczyki w uchu?

W zależności od miejsca przekłucia ucha ich rodzaje mają różne nazwy. I tak rozróżniamy: industrial, tunnels, helix, tragus, anti helix, forward helix i wiele innych. Ruda oferuje jeden rodzaj kolczyków a mianowicie Earlobe. To fachowa nazwa klasycznego przebicia w płatku ucha. W tym miejscu idealnie sprawdzą się zarówno proste wkręty, jak i kółka czy modele wiszące.

Ruda podpowiada jak zdezynfekować kolczyki:

Część metalową kolczyka można zdezynfekować spirytusem salicylowym, środkiem do dezynfekcji bądź Octeniseptem. Nie stosować na elementach z modeliny ponieważ może spowodować ich lekkie zmatowienie. Gdyby jednak mała kropelka spadła na część z gliny polimerowej możemy przetrzeć ją wacikiem nasączonym olejem lub oliwą do smażenia. Ten zabieg spowoduje przywrócenie intensywnego koloru naszego kolczyka.

Niby wszystko jasne ale jak właściwie czyścić kolczyki?

Kolczyki można łatwo odświeżyć za pomocą wilgotnej szmatki, nie szorować.

Chcecie kilka wskazówek jak przechowywać kolczyki? Proszę bardzo!

Jeżeli są to kolczyki które nosimy na co dzień to wystarczy nam mała tacka na którą odkładamy biżuterię. W przypadku gdy dłuższy czas nie będziemy nosić kolczyków możemy zapakować je w woreczek strunowy i schować do szkatułki.

Jeżeli zastanawiasz się dla kogo Ruda stworzyła te kolczyki to już odpowiadam.

Kolczyki handmade będą idealnym prezentem dla:

- bliskiej osoby lubiącej leśną biżuterię

- marzycielki

- przyjaciółki

Jak zapakować wyjątkowe ręcznie robione kolczyki na prezent? Ruda podpowiada :)

Każde kolczyki Ruda pakuje w ozdobny woreczek zatem ten problem masz z głowy.

Jeżeli jednak wolisz coś bardziej wyszukanego to możesz zapakować ręcznie robione kolczyki w ozdobne pudełko, które znajdziesz w sklepie papierniczym bądź półproduktami do wyrobu biżuterii.

Czy możliwe jest wykonanie przez Rudą kolczyków handmade na zamówienie?

Kolczyki, które Ruda prezentuje w sklepie internetowym dostępne są od ręki. Możliwe jest wykonanie podobnych modeli w innej kolorystyce, czas oczekiwania na indywidualne zamówienie to najczęściej około 5-7 dni.

Czy Ruda sprzedaje swoje kolczyki ręcznie robione na Allegro, Olx czy Vinted?

Na chwilę obecną Ruda wystawia swoje lepiołki okazjonalnie na Olx. Ostatnio też wkroczyła na salony Allegro. Jej skarby znajdziecie tu

Pamiętaj!

Kolor rzeczywisty może różnić się od koloru widocznego na zdjęciu, z uwagi na różne ustawienia monitorów.

Długość kolczyków:
średniej długości
Wielkość kolczyków:
zwykłe
Kolory:
niebieski
Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia