• O nas

Ruda Lepi to polski sklep z produktami handmade stworzonymi z profesjonalnej masy termoutwardzalnej oraz półproduktów do tworzenia rękodzieła.

Znajdziecie tu zarówno ręcznie robioną biżuterię taką jak kolczyki, bransoletki czy naszyjniki ale też akcesoria: ręcznie robione breloki i lusterka ozdobne. Ponadto w ofercie sklepu internetowego nie zabraknie też kubków z modeliną, magnesów czy uroczych ramek na zdjęcia idealnie nadających się na nietuzinkowe prezenty. Te wszystkie cudowności tworzy własnoręcznie Daria Mwangi, która jest właścicielką marki Ruda Lepi.

Skąd pomysł na nazwę Ruda Lepi?

Jak powszechnie wiadomo rudowłosi stanowią zaledwie 1-2% mieszkańców Ziemi co sprawia, że zdecydowanie mogą czuć się unikatowi. Podobnie sprawa się ma z rękodziełem. Ręcznie robiona biżuteria czy ozdoby są jedyne w swoim rodzaju i niepowtarzalne. Szanse, że ktoś będzie miał taki sam przedmiot jak ty są praktycznie bliskie zeru;)

Jak to się zaczęło?

Już jako dziecko przejawiałam zainteresowanie pracami manualnymi. Wpierw była plastelina i godziny spędzone na lepieniu własnego lasu z jego mieszkańcami;) Potem przestawiłam się na materiał profesjonalny jakim jest modelina. Początki nie były łatwe ale jak to mówią trening czyni mistrza a ja już tak mam, że czego się nie dotknę to chcę doprowadzić do perfekcji :)

Jak powstają skarby od Rudej?

Wpierw powstaje pomysł, następnie dobieram odpowiednie kolory masy termoutwardzalnej. Często jest tak, że by uzyskać odpowiednią barwę muszę wymieszać dwa, trzy lub cztery różne kolory modelin!

Kolejnym krokiem jest formowanie odpowiedniego kształtu przy użyciu narzędzi do modelowania lub foremek do wycisków. Drobne elementy takie jak maleńkie kwiatki czy szczegóły twarzy nakładam precyzyjnie za pomocą wykałaczki.

Następnie wszystko układam na blaszce do pieczenia i wkładam do piekarnika na 20-30 minut. Po tym czasie wyciągam gorącą blaszkę by ostudzić utwardzone elementy. W zależności czy jest to figurka czy tylko poszczególne części biżuterii proces utwardzania może być kilkukrotny. Przy tych pierwszych czyli figurkach z modeliny wypiekanie może być nawet trzy lub czterokrotne! Wszystko zależy od ilości dodawanych szczegółów i skomplikowania pracy.

W przypadku biżuterii pozostaje końcowa obróbka czyli wywiercenie otworów w poszczególnych elementach by dokleić haczyk .Na koniec pozostaje odmierzenie odpowiedniej długości łańcuszka czy bransoletki oraz montaż metalowych półproduktów przy pomocą szczypców jubilerskich.

Nie trudno się domyślić, że spędzam sporo czasu przy tworzeniu modelinowych skarbów. Poświęcam się ich tworzeniu z pełnym zaangażowaniem i pasją. Każda sztuka jest zatem troskliwie dopracowana bo rękodzieło to jest coś co kocham!

W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości Ruda zaprasza do kontaktu z nami poprzez formularz kontaktowy, pod adresem email rudaklei@gmail.com lub telefonicznie pod numerem 516966789.

 

Serdecznie zapraszamy!

Załoga sklepu
Ruda Lepi - ręcznie robiona biżuteria z modeliny

  • Sklep zamknięty

Ruda konfiguruje sklep :) Wkrótce nastąpi ponowne otwarcie :D